Téma: Open Space

Církev jako Otevřený Prostor?

29. ročník nese název „Open Space“.

Být takovým otevřeným prostorem. Toužíme po tom a zároveň nás to děsí. Jak být otevřeni druhým a přitom si ohlídat své individuální hranice? Kolik prostoru máme pro druhé? Jak hodně se necháváme uvěznit ve své sociální bublině? Co nás ohrožuje tuto bublinu opustit? A chceme ji vůbec opustit, není nám tam až příliš dobře?

Vesmír, otevřený prostor, který působí bez hranic. Ale člověk ty hranice hledá a pokouší se je překonávat. Stále někam posouvat. Máme nové a nové sportovní rekordy. Vzdálenosti se zkracují, komunikace zrychluje. Média vytváří obraz o společnosti. Jsou témata, která hýbou společností. Ty kontraverzní se stávají pastvou pro populistické politiky. Jak se bránit a nenechat se semlít?

Jakou v tom všem hraje roli církev? Má co nabídnout dnešnímu člověku? Přichází s východisky, nabízí své výhledy?

Open space jako velká kancelář, kde se to hemží lidmi. Je nás na světě hodně, jsme různí, žijeme v odlišných podmínkách. Využíváme odlišné zdroje. Jsme si vědomi odpovědnosti, kterou neseme? Za planetu Zemi, za druhé, za sebe?

Jak se dnes orientujeme v dnešním světě?

Tipy na program k tématu Open Space

Přinášíme vám nápadník s tipy pro vytváření programů na mládežnické akce. Nápadník je zaměřen na sjezdové téma Open Space. V dokumentu naleznete stručnou anotaci tématu, tipy na různá zamyšlení, akce či biblické příběhy apod.

Dokument naleznete zde: http://mladez.evangnet.cz/2019/09/02/open-space-napadnik-na-programy-pro-mladez/

Není toho všeho kolem nás už trochu moc?Překřikování? Hluk? Rušení?

Doporučená četbaDoporučené filmy