Kulturní program

Třetí světy (film s diskuzí)

  • diskuzi povedou Tomáš Urban a Václav Král (Člověk v tísni)
  • Česká republika / 2013 / 56 min

Společnost Člověk v tísni vznikla v roce 1992 v okruhu válečných zpravodajů a novinářů věnujících se zahraničí. Z jedné malé kanceláře v redakci Lidových novin na Národní třídě vyrostla organizace, jejíž stopy dnes najdeme prakticky na všech kontinentech. Během dvaceti let své existence se stala jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Humanitární a rozvojovou pomoc poskytl Člověk v tísni ve více než 50 zemích Evropy, Asie a Afriky. Dokumentární film Třetí světy nás seznámí s některými pracovníky organizace doma i v zahraničí a dovede nás k zamyšlení nad mechanismy fungování nejvýznamnější humanitární organizace v bývalém východním bloku.

Květy

  • koncert

Květy jsou brněnská alternativní skupina, čerpající z mnoha hudebních žánrů (rock, folk, blues, šanson, jazz, world music, hip hop aj.), založená v roce 1993. Od září 2016 hrají Květy v nové sestavě, odešli basák Ondřej Čech a houslista Albert Novák, přišel Ondřej Kyas. V roce 2017 vydali nové album Komik do půl osmé a pracují na hudbě k filmu Na krátko, je to pro ně první takto velká práce na filmu.

Karel Mužátko & Matěj Bok

  • varhanní koncert

Soustředí se interpretaci skladeb Matěje Boka a přejatých skladeb v jeho originálních aranžích. Vytváří tak nové neotřelé pojetí koncertů trubky a varhan.